Back to top

Spokojné relaxovanie vďaka Firestone EPDM

Moderné wellness zariadenie v Land & Golf Hotel Stromberg v Nemecku dostal nedávno nový, atraktívne navrhnutý vonkajší priestor. Land & Golf Hotel Stromberg má 174 izieb a apartmánov, 18 konferenčných miestností a 18-jamkové golfové ihrisko. Kúpele skutočne priťahujú dav a ponúkajú hosťom 2 800m² čistého relaxu. Máte možnosť využiť vnútorný a vonkajší bazén, 5 rôznych sáun, 4 relaxačné miestnosti a fitnescentrum. Ponuku dotvára wellness záhrada s priestranným priestorom na opaľovanie a slnečnou terasou.

Kúpele boli kompletne zrekonštruované a rozšírené začiatkom roku 2020, aby splnili neustále sa zvyšujúce očakávania hostí. Už v roku 2012 boli zaizolované prvé strešné plochy s rozlohou 400 m² strešnou membránou Firestone EPDM a na vrch sa nainštaloval rozsiahly zelený strešný systém. Použili sa 7,62m široké plachty, tým pádom sa minimalizovali spoje.

Renovačné práce v roku 2020 spočívali v prestavbe ďalšej existujúcej strechy na strešnú záhradu. Strecha, ktorá bola taktiež zaizolovaná pomocou Firestone EPDM. Obsahovala opäť minimálny počet spojov, aby sa získala maximálna ochrana proti prenikaniu koreňov. Asi 200 m² bolo pokrytých štrkom, 120 m² získalo zelenú strechu a 80 m² sa stalo prístupnou slnečnou terasou s dlažobnými kockami. Stĺpy podopierajúce betónovú strechu boli vystužené, aby dokázali absorbovať zvýšené zaťaženie strešnej záhrady. Okrem toho neboli potrebné žiadne ďalšie kroky.