Back to top

Strešný systém Firestone EPDM pri zaizolovaní luxusných chatiek v Cotswolds

Strešná membrána Firestone EPDM bola použitá na vytvorenie lesného útočiska pre dovolenkárov, gurmánov a golfových nadšencov v prestížnom hoteli „The Lodges at Feldon Valley“ v Cotswolds na juhu Anglicka.

The Lodges at Feldon Valley, ktorý bol otvorený na jar 2019, je jedinečnou destináciou pre voľný čas, ktorá kombinuje vynikajúce jedlá a luxusné ubytovanie v malebnom prostredí Cotswolds, obklopené lesmi a golfovým ihriskom. Projekt spočíval v rekonštrukcii a kompletnej prestavbe interiéru existujúceho klubového domu, aby sa vytvorila vynikajúca reštaurácia a bar, spolu s výstavbou hlavnej chaty s 13 izbami a štyroch satelitných chát.

Menšie chaty, ktoré navrhol architektonické štúdio Design Engine, aby doplnili ich prirodzené prostredie, sú spojené s hlavnou budovou vyvýšenou promenádou a poskytujú odľahlé, prírodné a relaxačné miesto s výhľadom na lesy a zvlnenú krajinu. Amanda Moore, hlavná architektka projektu, vysvetľuje: „Klientovi bolo jasné, že víziou projektu bolo vytvoriť hotel, ktorý dopĺňa prírodné prostredie a využíva prírodné materiály, takže satelitné chaty boli navrhnuté v homogénnom tvare. Potrebovali sme hydroizolačnú membránu, ktorá by mohla zaizolovať latovací systém pre drevený obklad na šikmej streche, a strešný systém Firestone EPDM poskytoval ideálne riešenie, pretože umožňoval oveľa rýchlejšie a jednoduchšie detaily. Systém nás skutočne zaujal natoľko, že sme pozvali spoločnosť, aby nášmu dizajnérskemu tímu priniesla prezentáciu. “

Autorizovaný dodávateľ spoločnosti Firestone Weatherfix FRS bol poverený inštaláciou strešnej membrány Firestone EPDM na každú zo štyroch satelitných domov. Membrána bola namontovaná na strechu všetkých štyroch malých chát v priebehu iba štyroch dní, čo umožnilo hlavnému dodávateľovi začať pracovať na interiéroch. Laty sa potom namontovali na dokončenú strešnú membránu a spoločnosť Weatherfix FRS začala proces vykonávania detailov pre 400+ latí na strechách. Po dokončení hydroizolácie sa drevený obklad namontoval na strechu a vonkajšie steny.

Oliver Sweeney zo spoločnosti Weatherfix FRS komentuje: „Lepidlo na vodnej báze, spojovacie pásky a ľahkosť detailov, ktoré ponúka systém RubberGard EPDM, poskytli vyhotoviť detaily oveľa rýchlejšie a ľahšie dosiahnuteľné. Jedinou nevýhodou pre náš tím je, že naše elegantné detaily sú teraz úplne zakryté dreveným obkladom. Avšak vieme, že je to tam a vďaka predĺženej životnosti systému Firestone EPDM tiež vieme, že chaty v údolí Feldon udržia hostí v suchu a pohodlí po ďalšie roky.“