Back to top

Strešný systém Firestone RubberCover EPDM na inovatívnych prefabrikovaných moduloch

Francúzska dizajnérska a inžinierska spoločnosť LUMICENE vyzvala Firestone Building Products na izoláciu a hydroizoláciu svojich nových modulov LUMIPOD zameraných na jednotlivcov aj na hotelový sektor. Tieto prefabrikované okrúhle moduly bývania sú k dispozícii v 3 rôznych veľkostiach, od minimalistickej hotelovej izby s rozlohou 18 m² až po rodinný modul s rozlohou 36 m². Tieto jednomodulové konštrukcie sú rozhodne inovatívne a vyrábajú sa mimo podniku. Ich prémiová architektúra, atypická a ohľaduplná k životnému prostrediu, si vyžadovala implementáciu efektívnych a udržateľných technických riešení, aké navrhuje spoločnosť Firestone Building Products.

Skladba strechy pozostávala z parotesnej membrány Firestone V-Gard, izolačných panelov Firestone RESISTA AK polyizokyanurát (PIR) a hydroizolačnej membrány Firestone RubberCover EPDM, ktorá je ideálna pre malé obytné strechy do 150 m².

Kompletné riešenie, ktoré je technické aj architektonické

„Hľadali sme hydroizolačné riešenie, ktoré by sa dalo ľahko namontovať v našej dielni a umožnilo rýchlu montáž modulu LUMIPOD na mieste, ktorý sa dodáva v dvoch častiach, aby sa zjednodušila preprava,“ vysvetľuje Clément Salvaire, výkonný riaditeľ spoločnosti LUMICENE. Voľba padla na membránu Firestone RuberCover EPDM, ktorá je v úplnom súlade s našimi špecifikáciami. Všetko, čo naše tímy museli urobiť, bolo umiestniť membránu na strechu pred rezaním podľa tvaru polkruhov a potom ju prilepiť k podkladu kontaktným lepidlom. Keď sme boli na stavbe, spojili sme dva polkruhy pomocou krycieho spojovacieho pásu QuickSeam spoločnosti Firestone. Mali sme tiež k dispozícii všetko dokončovacie príslušenstvo, ktoré zaručuje utesnenie detailov strechy, ako sú zvody dažďovej vody alebo odtok. Spoločnosť Firestone nám poskytla kompletný strešný systém, ktorý je jednoduchý na inštaláciu a spĺňa všetky kritéria modernej architektúry“.